תפריט צרו קשר

השכרת ציוד תאורה לאירוע – Must או Past?

מי צריך ציוד תאורה לאירוע? מה רע בתאורה שאולם האירועים מספק? ומה אם הדי ג'יי מביא איתו ציוד משלו, גם אז אנחנו צריכים לדאוג לציוד תאורה נפרד? שאלות אלה ואחרות מטרידות (והטרידו) את כל מי שאי פעם ארגן אירוע בכוחות עצמו וללא מארגן אירועים מקצועי (כלומר, קרוב ל- 99% מאיתנו J). לטובת התוהים, נעשה סדר בדברים ונשפוך אור על חשיבותה של התאורה הנכונה להצלחת האירוע.

מדוע תאורה חשובה וכיצד ציוד תאורה עלול "להפיל" אירוע?

חשבתם פעם למה אתם חשים בצורה מסוימת כשאתם נכנסים לבית חולים ואילו כשאתם נכנסים לסלון ביתכם אתם חשים אחרת לגמרי? מלבד התשובה ההגיונית, הנוגעת לחשש מבתי חולים, יש כאן אלמנט נוסף – האווירה שיוצרת התאורה במקום. מוסדות ציבור בכלל (ובתי חולים בפרט) מוארים באור לבן קר וחזק, שלרוב, מקורו בניאונים, המשתלמים יותר מבחינת עלויות ותחזוקה, בעוד שלביתנו, אנחנו נבחר תאורה רכה ומחמיאה יותר, אשר יוצרת תחושה של חמימות. זהו, בערך, הבסיס הרעיוני התיאורטי לכל עניין הקשר בין תאורה לאווירה. ומכאן, זה מתחיל להתפתח לסוגי אווירה שונים, אותם ניתן ליצור בעזרת סוגי ציוד תאורה שונים. למשל, אם תרצו ליצור אווירה של יער פיות קסום – תוכלו לשלב גרילנדות אורות בגוון זהוב, אם תרצו ליצור אווירה מקפיצה – תוכלו לשלב בתאורה פליקר, תותח אולטרה סגול או אפקט לד דרבי, שיהבהבו לפי קצב המוזיקה.

אוקיי, ומה אם לא נשתמש בציוד התאורה הנכון?

מובן לגמרי שאתם מנסים לחסוך עלויות ולקצץ בהוצאות, אבל אם יש תחום שבו לא מומלץ לחסוך, זהו ציוד תאורה. כפי שצוין, לתאורה ישנו חלק משמעותי ביצירת האווירה הנכונה, אותה אווירה שאתם רוצים להשיג באירוע, אותו ה"ראש" אליו אתם רוצים שהמוזמנים ייכנסו אליו. בהחלט יתכן שאפשר להשיג את אותה תוצאה גם ללא ציוד תאורה איכותי ואמין (על ידי אלכוהול, על ידי שינוי משקלה של המוזיקה ביצירת האווירה), אבל, כיום, כאשר עלויות שכירת ציוד תאורה לאירוע הן כל כך נמוכות, למה לכם שלא ליהנות מכך? למה לכם להפסיד את היתרון שהתאורה הנכונה יכולה להעניק לאירוע שלכם?

ומה קורה אם איש המקצוע מגיע עם ציוד תאורה משלו?

כפי שהבנתם, תאורת אולם אירועים איננה תאורה ייחודית אלא שטנצית (על מנת להתאים לכל סוגי האירועים המתקיימים באולם הספציפי), ולכן, אם תרצו ליצור אווירה, תצטרכו לשכור ציוד תאורה נוסף. במקרים מסוימים, כאשר מפעיל האטרקציות, הקייטרינג או הדי ג'יי ששכרתם, יגיעו עם ציוד התאורה שלהם, תוכלו לחסוך לעצמכם זאת. אבל תמיד מומלץ לוודא זאת מראש, בעת ההתקשרות עם אולם האירועים וגם עם איש המקצוע הספציפי, על מנת למנות מצבים בהם אתם מגלים, למשל, כי המוזמנים שלכם עומדים ליד מזנון חשוך, כי אף אחד לא סיכם את עניין התאורה עם החברה שמפעילה את הקייטרינג…

מאמרים נוספים