תפריט צרו קשר

קונספט מנצח – מהי חתונת קונספט?

תשכחו לרגע מכל מה שחשבתם על חתונות, שראיתם אחת אז ראיתם את כולן. עולם החתונות לא מפסיק להתחדש לרגע, להפתיע ולרגש עם חתונות בסגנונות שונים והבשורה החמה – חתונות קונספטואליות.

חתונות המתמקדות ברעיון יצירתי, שמשפיע על הארגון והתכנון של האירוע כולו, מרמת הלוקיישן דרך התוכנית האמנותית ועד העיצוב, המזכרות לאורחים ואפילו המטעמים. ברגע שיש קו מנחה להפקת האירוע, קל יותר לתפור אותו מכל הכיוונים ולדאוג שכל הפרטים יתכתבו זה עם זה ובשפה אחידה.

אילו קונספטים בולטים בחתונות מסוג זה ומה חשוב לדעת ולשקול בהפקת חתונת קונספט?

נבחרת הקונספטים המובילים בזירת האירועים

אתם יכולים לבחור לחתונה שלכם כל רעיון שעולה על דעתכם, אבל לוודא שהוא ישים לביצוע מבחינת אולם האירועים הנבחר ויש דרך להשיג את האביזרים הנלווים ואכן לערוך תוכנית אמנותית שמבטאת את הרעיון הכולל.

כך למשל, חתונת קיץ על חוף הים בלי באמת לערוך אותה בים – ניתן להביא ערימות חול לאולם וליצור מעין חוף מלאכותי, מעגני מים עם בריכות, לפזר מיטות שיזוף, להגיד לכולם להגיע בלבוש חוף, האוכל יהיה מבוסס על מטעמי קיץ מרעננים וקוקטיילים והמתנות יהיה מתנפחים למיניהם או משקפי שמש ממותגים עם שם החתן והכלה. ניתן לקיים חתונת רטרו בסגנון של פעם כאשר שמלת הכלה מעוצבת בסגנון וינטאג', התצלומים יהיו בשחור לבן, האולם יקושט בפריטים עתיקים כמו שנדלירים, החתן והכלה ייכנסו פנימה ברכב אספנות. אפשר ללכת על חתונה כחול לבן בניחוח של קום המדינה עם דוכן פלאפל ומכונת ברד וכדומה.

קונספט אפשרי נוסף הוא חתונה בחיק הטבע אפילו אם זו בכלל מתקיימת באולם בלב העיר, כל עוד דואגים שהמקום ישדר כפריות מהשכרת ריהוט בסגנון כפרי דרך הוספת צמחייה עשירה, לבוש פרחוני לאורחים או הענקת פרח לכל אורח, פרישת שמיכות פיקניק בכל מקום, הקרנת סרטוני טבע ועוד. חתונה חובקת עולם שלוקחת את האורחים למסע בגלובוס אף היא פופולארית, עם עמדות אוכל בסגנונות גסטרונומיים ממטבחים בינלאומיים – אסיאתי, הודי, מקסיקני, צילומים על רקע של מקומות מפורסמים בעולם וכולי.

מהרעיון למציאות – איך מגשימים את החלום

כל שצריך זה להתחיל ברעיון, לחשוב באמת על קונספט שאתם מתחברים עליו ולהתחיל לבדוק מול מנהלי מקום האירועים או צוות ההפקה כיצד לבסס אותו בפועל.
כתבו לעצמכם איך הרעיון יבוא לידי ביטוי בכל הפרטים האפשריים מהלבוש שלכם בתור חתן וכלה דרך תפאורה לאולם עצמו ועד רמת האוכל שיוגש לשולחנות. יש אופציה להשכיר ציוד ממקורות חיצוניים על מנת לשדרג את האווירה ולחזק את הקונספט, למשל, להשכיר מכונת עשן כדי לאלתר כניסה מיוחד, מכונת קריוקי אם החלטתם למשל על חתונה בקונספט של "כוכב נולד" ואתם עורכים מעין תחרות כישרונות במהלך האירוע, מקרנים וציוד הגברה, גנרטור וכמובן גם לבוש להשכרה ואביזרים לרחבת הריקודים, דוכני מזון אם האירוע מתקיים במקום שלא מספק לכם קייטרינג וכדומה.
התייחסו בבחירת הקונספט ויישומו גם לאורחים, לא כולם יזרמו עם הרעיון, אבל אפשר כבר בשלב ההזמנה לכוון אותם לכך שזו תהיה חתונה קונספטואלית והצעות כיצד להגיע – למשל, לחתונה בשחור לבן, בבגדים שהם שחור ולבן או לחתונת תחפושות – מצוידים בתחפושת או כמובן להסביר שבכניסה לאולם יהיה תא לבוש ויתאפשר להם לבחור איזו תחפושת שהם ירצו מתוך ארגז תחפושות מגוון שיעמוד לרשותם.

בדקו שהקונספט ברור ומודגש בכל פרט והעיקר – תיהנו מהחוויה. מדובר בחתונה, אירוע מרגש ואם אתם מרוצים מהקונספט, תוכלו כמובן ליהנות מכך שאתם יוצרים לעצמכם אירוע מרגש אבל גם מאוד מקורי ויוצא דופן.

מאמרים נוספים